Δευτέρα, Μαϊος 27, 2024
Follow Us
Πέμπτη, 08 Φεβρουαρίου 2024 10:01

Τα αποτελέσματα του Μαθηματικού διαγωνισμού «Κ. Καραθεοδωρή»

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ημαθίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας ανακοινώνει τους επιτυχόντες του 15ου Ημαθιώτικου Μαθηματικού Διαγωνισμού «Κ. Καραθεοδωρή» για μαθητές της Α΄ Γυμνασίου, ο οποίος διεξήχθη το Σάββατο 20Ιανουαρίου 2024.

Στο φετινό διαγωνισμό συμμετείχαν μαθητές από την Ημαθία, τον Έβρο, την Κοζάνη, την Πιερία και την Φλώρινα.

Οι διακριθέντες από την Ημαθία στους διαγωνισμούς «Υπατία» και «Κ. Καραθεοδωρή» θα βραβευτούν σε ειδική εκδήλωση, για την οποία θα υπάρξει νεότερη ανακοίνωση. 

Συγχαίρουμε θερμά:

-τους μαθητές και τις μαθήτριες που συμμετείχαν στον ευγενή αγώνα του πνεύματος και τους καλούμε να συνεχίσουν την προσπάθεια

τους μαθητές που διακρίθηκαν και τους ευχόμαστε ακόμη μεγαλύτερες διακρίσεις στο μέλλονΤο παράρτημα Ημαθίας της Ε.Μ.Εθα είναι πάντα αρωγόςτης προσπάθειάς τους. 

τους γονείς των μαθητών και των μαθητριών που συμμετείχαν στον διαγωνισμό, γιατί στηρίζουν τα παιδιά τους στην επιλογή συμμετοχής σε δραστηριότητες αυτής της μορφής. 

Η Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος ευχαριστεί:

- τους αρμόδιους για την παραχώρηση των σχολικών αιθουσών προκειμένου να διεξαχθεί ο διαγωνισμός ή να πραγματοποιηθούν τα Μαθήματα Προετοιμασίας

- τους συναδέλφους των παραρτημάτων Κοζάνης, Πιερίας και Φλώρινας καθώς και τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας καιΈβρου για τη συνεργασία.

Οι μαθητές που διακρίθηκαν κατά περιοχή και σε αλφαβητική σειρά είναι:

ΗΜΑΘΙΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΓΙΑΒΑΛΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΓΙΑΝΤΑΜΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ

ΖΟΥΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΚΑΛΔΗΡΙΜΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ

ΚΑΜΑΡΙΩΤΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΚΑΣΑΜΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΜΑΓΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΜΗΤΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΣΤΡΑΤΗΣ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΡΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΡΑΦΑΗΛΙΑ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

ΤΖΩΡΤΖΗ ΑΝΝΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

ΤΣΙΑΜΗΤΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΕΒΡΟΣ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΒΑΣΣΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΔΟΥΛΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΕΡΩΝ

ΚΑΤΣΟΓΡΙΔΑΚΗ ΔΑΦΝΗ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

ΜΑΝΑΚΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

ΜΑΝΤΑ ΕΒΕΛΙΝΑ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΦΕΡΩΝ

ΜΗΤΣΟΛΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

ΜΠΑΡΝΑΝΤ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΜΠΡΩΝΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΟΥΦΛΙΟΥ

ΣΤΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΣΥΝΑΠΙΔΗ ΧΡΥΣΗ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ

ΤΕΡΖΟΥΔΗ ΧΡΥΣΗ ΑΝΝΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ

ΤΟΨΙΔΗ ΕΛΕΝΗ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

ΧΑΣΙΩΤΗ ΒΑΓΙΑ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

ΧΑΤΖΗΣΑΒΒΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΚΟΖΑΝΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΓΚΟΥΒΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΔΟΥ ΔΑΝΑΗ  ΚΥΡΙΑΚΗ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΜΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ

5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΕΧΛΙΒΑΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΤΑΡΑΛΙΔΟΥ ΜΙΧΑΕΛΑ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ

ΤΟΥΡΤΟΥΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΠΙΕΡΙΑ

ΕΠΩΝΥΜΟ

ΟΝΟΜΑ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΓΡΑΙΚΟΣ

ΑΝΤΩΝΙΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΜΠΑΤΣΙΛΑΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΚΑΣΤΑΝΙΩΤΗΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΣΗΣ

ΜΑΤΖΩΡΑΣ

ΛΑΖΑΡΟΣ

ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΦΛΩΡΙΝΑ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΧΟΛΕΙΟ

ΣΙΛΒΑΝΟΣ ΧΟΝΤΟΣ

1ο Γυμνάσιο Φλώρινας

ΓΙΑΛΑΜΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

1ο Γυμνάσιο Φλώρινας

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ

2ο Γυμνάσιο Φλώρινας

Για τη Διοικούσα Επιτροπή

Η Πρόεδρος 

Χαρίκλεια Σαραφοπούλου

Η Γενική Γραμματέας

Αλεξάνδρα Στυλιανίδου