Σάββατο, Μαϊος 04, 2024
Follow Us
Σάββατο, 16 Δεκεμβρίου 2023 14:21

Η ΑΕ Καβασίλων στην εκπνοή πήρε τη νίκη από τη Νάουσα. "Βροχή" από γκολ στη Μελίκη.

Μέσα σε βαρείς αγωνιστικούς χώρους λόγω των σημερινών βροχοπτώσεων έγιναν σήμερα Σάββατο οι αγώνες της 12ης αγωνιστικής (1η αγωνιστική β΄ γύρου) της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Ημαθίας. Η Αλεξάνδρεια αν και δεν αγωνίστηκε (ρεπό) παραμένει στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα, καθώς η βασική ανταγωνίστριά της για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, η Νάουσα, έχασε 2-1 στα Καβάσιλα, με τοπική Αθλητική Ένωση να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. Στη Μελίκη εκτός από την βροχή, είχαμε και "βροχή" από γκολ, καθώς ο Φίλιππος και η φιολοξενούμενη Κίτρινη Θύελα Πατρίδας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 3-3.